Mit készíts tofuból?

Örülök, hogy sokan nyitottak vagytok a tofura, illetve arra, hogyan is használjuk a vegán konyhában 🙂 Be kell vallanom, régen nagyon utáltam a tofut, vagyis akkor, amikor még fogalmam sem volt, hogyan kell elkészíteni és melyiket érdemes megvenni belőle.

Mire és hogyan használd a texturált fehérjét?

A texturált növényi fehérjét jellemző módon szójababból, vagy borsóból készítik. Hazánkban a szójaproteinnek, texturált szójának nagyobb múltja van, de (elsősorban) az intoleranciák miatt a borsóból készült változat is kezd elterjedni.

Nem-vegán összetevők

A növényi étrend alapjai egyszerűek, főleg, ha a teljesértékűségre törekszel. Azonban a többségnek – legalább alkalomszerűen – becsúsznak a feldolgozott élelmiszerek, amiket tekintve már nehezebb dönteni. Vajon tényleg teljesen növényi eredetűek?

Vegán húshelyettesítő-körkép

A növényi alapú étrendek hosszútávú célja nem csak az, hogy természetes alapanyagokra építsük az étkezéseinket: idővel el kell érnünk, hogy ne is hiányoljuk az állati eredetűeket. A többségnek ez könnyebben megy, mint elsőre gondolni merte volna.

Növényi tejhelyettesítők

Az alábbiakban azt a növényi tejhelyettesítőkről szóló cikkemet olvashatjátok, ami a Vegán Állatvédelem című magazin, 2022-es első számában, nyomtatottan is megjelent.

Melyik növényi étrend passzol hozzád?

A növényi étrend sokszínűségét mi sem mutatja jobban, minthogy számos típusa ismeretes. Amikor a könyvemet írtam, készítettem egy kutatást: az eredmények alapján azok vannak a legtöbben, akik „általános vegán” étrendet követnek. Milyen irányzatok népszerűek még?

Miben van sok növényi fehérje?

A korábbi bejegyzésben elolvashattad, hogy a növényi fehérjében gazdag hüvelyesek milyen változatos formában kerülhetnek a tányérodra. De miben van még sok fehérje?

Fehérjepótlás hüvelyesekkel

Ha szeretnél több fehérjét bevinni növényi étrenden, gond nélkül megteheted. Bizonyos élethelyzetekben, pl. izomtömeg-növelés, várandósság, erre szükség is lehet.