Vegán húshelyettesítő-körkép
A növényi alapú étrendek hosszútávú célja nem csak az, hogy természetes alapanyagokra építsük az étkezéseinket: idővel el kell érnünk, hogy ne is hiányoljuk az állati eredetűeket. A többségnek ez könnyebben megy, mint elsőre gondolni merte volna.
Melyik növényi étrend passzol hozzád?
A növényi étrend sokszínűségét mi sem mutatja jobban, minthogy számos típusa ismeretes. Amikor a könyvemet írtam, készítettem egy kutatást: az eredmények alapján azok vannak a legtöbben, akik „általános vegán” étrendet követnek. Milyen irányzatok népszerűek még?
Miben van sok növényi fehérje?
A korábbi bejegyzésben elolvashattad, hogy a növényi fehérjében gazdag hüvelyesek milyen változatos formában kerülhetnek a tányérodra. De miben van még sok fehérje?
Fehérjepótlás hüvelyesekkel
Ha szeretnél több fehérjét bevinni növényi étrenden, gond nélkül megteheted. Bizonyos élethelyzetekben, pl. izomtömeg-növelés, várandósság, erre szükség is lehet.
Lehetünk fehérjehiányosak növényi étrendet követve?
Nem, nem lehetünk. Ha teljes értékű növényi étrendre hagyatkozunk és életkorunknak, aktivitásunknak megfelelő mennyiségű kalóriával ajándékozzunk meg magunkat, akkor ez ki van zárva.
Puffasztanak a hüvelyesek?
A húsok szerepének helyettesítésére, avagy a fehérjepótlásra leginkább a hüvelyeseket javasoljuk növényi étrenden. Közben persze nem győzöm hangsúlyozni: mindenben van fehérje!
Vegán protein shake: pro és kontra
Nem vagyok mindenáron a növényi fehérjeturmixok ellen, azonban két ok miatt nem kedvelem őket annyira: az egyik az, hogy finomítottak, mesterségesek, a másik pedig az, hogy hamisan azt az érzetet keltik, hogy szükség van rájuk.